KGHM dogad a się z Colmetem

ISB
19-03-2002, 00:00

KGHM Polska Miedź nadal prowadzi rozmowy w sprawie polubownego rozstrzygnięcia sprawy wzajemnych roszczeń z firmą Colmet International i ocenia, że rozmowy te mogą zakończyć się porozumieniem. Sprawa dotyczy inwestycji w Kongo wzbudzających wiele kontrowersji. Wartość przedmiotu sporu oceniano na prawie 400 mln zł.

— Osiągnięcie porozumienia z Colmetem oceniam jako realne i zaprzeczam wszelkim doniesieniom, według których nie jest ono możliwe — twierdzi Stanisław Siewierski, wiceprezes KGHM Polska Miedź.

Zaprzeczył również informacjom, według których KGHM nie zapłacił rządowi kongijskiemu 14,2 mln USD z tytułu afrykańskiej inwestycji.

— Kwota 14,3 mln USD została zapłacona stronie kongijskiej, co stwierdzam z całą odpowiedzialnością. Są na to dokumenty — zapewnia Stanisław Siewierski.

Niedawno wiceprezes KGHM Polska Miedź zapewnił, że w ciągu dwóch miesięcy mają zakończyć się analizy rynkowe dotyczące przyszłości rozpoczętego projektu w Kongo. Spółka zamierza go kontynuować, prowadząc także działalność hutniczą (przerób miedzi).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KGHM dogad a się z Colmetem