KGHM miał dobry II kwartał

DI
opublikowano: 14-08-2009, 08:42

KGHM podał wyniki za II kwartał br. Całkiem dobre, zgodne z oczekiwaniami analityków. Od kwietnia do czerwca spółka miała 845 mln zł zysku netto i 2 722 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Narastająco przychody spółki ze sprzedaży to 5 099 mln zł, a zysk netto - 1 473 mln zł.

"W I półroczu 2009 roku spółka osiągnęła 56-proc. planowanych na cały rok przychodów ze sprzedaży i zrealizowała 77 proc. planowanego zysku netto" – komentuje Maciej Tybura, wiceprezes zarządu KGHM.

Jak twierdzi Tybura, na osiągnięcie takich wyników złożyły się poprawa klimatu inwestycyjnego na rynkach finansowych, co przełożyło się na korzystne dla spółki kształtowanie się cen miedzi, korzystny kurs USD/PLN, prowadzona i realizowana dyscyplina kosztowa w spółce.

"Koszty rodzajowe bez uwzględniania wypłaty nagrody jednorazowej w relacji do analogicznego okresu w 2008 roku były niższe. Natomiast koszt jednostkowy produkcji miedzi elektrolitycznej w II półroczu br. wyniósł 10 547 PLN/t i był niższy o 10% od kosztu jednostkowego w analogicznym okresie ubiegłego roku (11 684 PLN/t)" – podał KGHM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu