KGHM: przybywa chętnych do nagrody

ES
17-10-2006, 00:00

Największy w KGHM Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego (ZZPPM) zażądał wczoraj od zarządu giełdowej spółki wypłaty drugiej w tym roku nagrody z zysku. Poparł tym samym postulaty Zawiązku Zawodowego Pracowników Dołowych (ZZPD), który złożył wniosek o przyznanie ekstrapremii we wrześniu.

„PB” już informował, że załoga reprezentowana przez ZZPD weszła w miniony wtorek w spór zbiorowy z zarządem KGHM. Władze giełowej spółki do tej pory nie podjęły rozmów w tej sprawie nie uznając sporu. Zdaniem zarządu, związki nie mogą domagać się wypłaty nagród. W czerwcu podpisały bowiem porozumienie, w którym zadeklarowały, że wypłata premii wyczerpuje roszczenia płacowe załogi na ten rok. We wczorajszym oświadczeniu związkowcy wskazali, że zmiana ich stanowiska związana jest z niespodziewanie wysokimi zyskami spółki. Ich zdaniem w osiem miesięcy tego roku firma zarobiła 2,7 mld zł. Wypłata nagród 17,5 tys. pracowników kosztowałaby KGHM ponad 90 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KGHM: przybywa chętnych do nagrody