KGHM TFI zapowiada inwestycje w kolejne uzdrowiska

DI, PAP
opublikowano: 09-12-2011, 18:28

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) zamierza rozwijać bazę hotelowo-uzdrowiskową KGHM Polska Miedź - informuje prezes Towarzystwa Marcin Chmielewski. Zapowiada inwestycje w kolejne uzdrowiska.

"Mamy w planie przejmowanie kolejnych uzdrowisk. Interesuje nas bardzo Uzdrowisko Świnoujście, które na razie zostało umieszczone na liście resortu skarbu jako nie przeznaczone do prywatyzacji" - powiedział PAP prezes KGHM TFI Marcin Chmielewski.

Chmielewski przyjechał do Świnoujścia na uroczystości otwarcia nowego hotelu spółki Interferie Medical Spa, która także związana jest z KGHM.

KGHM TFI, którego wyłącznym akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź, bierze udział w większości postępowań dotyczących prywatyzacji uzdrowisk w Polsce. Fundusz kupił już m.in. Polanicę, Kudowę, Lewin, Duszniki, Cieplice i Połczyn Zdrój. Mamy ok. 10 proc. rynku uzdrowisk w Polsce - dodaje prezes KGHM TFI.

Zaznaczył jednak, że w najbliższych 2-3 latach Interferie nie będzie inwestować w hotel podobnej klasy, jak ten otwierany w Świnoujściu. "Chcemy zobaczyć, czy ten hotel będzie mieć takie zyski, jak wskazywał biznesplan" - wyjaśnił.

Jak powiedział prezes Interferie Medical Spa Adam Milanowski, spółka, do której należy hotel, koncentruje się na obiektach dostosowanych do zabiegów rehabilitacyjnych, a także mających strefy spa i wellness.

"Budowa tak dużego i nowoczesnego hotelu w Świnoujściu była dla naszej spółki dużym wyzwaniem, ale jednocześnie bardzo prestiżowym przedsięwzięciem. Świnoujście to doskonałe miejsce na obiekt, który oferuje zarówno bogatą bazę zabiegową i pielęgnacyjną, jak i profesjonalną przestrzeń do organizacji konferencji, spotkań i bankietów" - podkreślił.

Jego zdaniem hotel przyciągnie gości także z zagranicy, szczególnie z Niemiec.

Pięciokondygnacyjny hotel o łącznej powierzchni ponad 28 tys. m kw. znajduje się obok świnoujskiej promenady i plaży. W obiekcie jest 308 pokoi (1- i 2-osobowych oraz apartamentów), z których część przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Hotel może przyjąć jednorazowo blisko 600 gości. W hotelu jest też centrum konferencyjne o łącznej powierzchni użytkowej ponad 700 m kw. oraz część zabiegowo-rehabilitacyjna i strefa wellness and spa. Koszt inwestycji to ok. 115 mln zł.

Interferie S.A. to spółka, która działa na rynku turystycznym od 20 lat i jest największą firmą turystyczną na Dolnym Śląsku, jedną z większych w Polsce. Firma prowadzi hotele i ośrodki wypoczynkowe m.in. w Sudetach i pasie nadmorskim.

Spółka powiązana jest z KGHM Polska Miedź. W 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne, należące do miedziowego potentata.

KGHM Polska Miedź to dziewiąty światowy producent miedzi i drugi co do wielkości srebra. Firma zatrudnia 18,5 tys. osób, a Grupa Kapitałowa KGHM ok. 50 tys. osób, łącznie z firmami współpracującym. Największym akcjonariuszem spółki jest Skarb Państwa, który ma w niej 31,79 proc. udziałów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / KGHM TFI zapowiada inwestycje w kolejne uzdrowiska