KGHM wchodzi w biopaliwa

PAP, Łukasz Świerżewski
03-06-2002, 00:00

Do końca czerwca powstanie biznesplan inwestycji KGHM na rynku biopaliw.

— Ostatecznie zaproponowane zarządowi KGHM rozwiązania zależą od tego, w jakim kształcie zostanie przyjęty, dyskutowany na razie, projekt ustawy o organizacji rynku ekopaliw płynnych i ich składników — twierdzi Andrzej Zibrow, członek zarządu Funduszu Inwestycji Kapitałowych KGHM Metale.

Inwestycja w biopaliwa ma przynieść liczone w milionach złotych w skali roku oszczędności dzięki zastąpieniu stosowanego w kopalniach oleju napędowego estrem metalowym rzepaku. Grupa KGHM w ciągu roku zużywa 30 tys. ton oleju napędowego.

W ramach przygotowywanego biznesplanu zespół ma ustalić najefektywniejszą skalę produkcji i wyznaczyć miejsca na ewentualną lokalizację przedsięwzięcia. W wyniku rozmów z potencjalnymi partnerami powstanie struktura właścicielska podmiotu, który będzie realizował inwestycję.

— Rozmawiamy z ewentualnymi partnerami z branży paliwowej — powiedział Andrzej Zibrow.

Dodał, że w inwestycji, np. w rozproszone tłocznie i przy pozyskaniu surowca, mogłyby wziąć udział także samorządy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KGHM wchodzi w biopaliwa