Kibice i inwestorzy wierzą w Borussię

Marek Druś
opublikowano: 17-10-2003, 00:00

Akcje Borussii Dortmund znów drożeją na frankfurckiej giełdzie. Popyt wywołały zarówno dobre wyniki sportowe klubu Bundesligi, jak i wiadomość o sprzedaży 14,4 proc. jego akcji przez Deutsche Bank wydawnictwu Norman Rentrop.

Borussia Dortmund jest jedynym niemieckim klubem piłkarskim, który notowany jest na giełdzie. Ma to swoje i dobre strony. Złe widać było szczególnie pod koniec sierpnia, kiedy niemiecki klub przegrał awans do Ligi Mistrzów z belgijskim Club Bruges. Następnego dnia po porażce wartość rynkowa Borussii Dortmund spadła na frankfurckiej giełdzie o ponad 8 proc.

Szacuje się, że porażka w walce o awans do elitarnych rozgrywek oznacza dla klubu spadek dochodów o 15 mln EUR. Odczuli to dotkliwie także jego piłkarze, którym obniżono wynagrodzenie o 20 proc. Ale po tym zimnym prysznicu Borussii Dortmund wiedzie się coraz lepiej. Od 6 października kurs spółki wzrósł o ponad 13 proc. Tylko wczoraj, dzień po zwycięstwie Borussii w I rundzie Pucharu UEFA z Austrią Wiedeń, akcje klubu zdrożały o ponad 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kibice i inwestorzy wierzą w Borussię