Kiedy niezbędny angielski

Dorota Czerwińska
opublikowano: 26-01-2007, 00:00

Najpopularniejsze wśród menedżerów są językowe kursy biznesowe. Szkoły proponują różne formy nauki.

W firmie, w kawiarni, parku, w domu i w każdym innym miejscu

Najpopularniejsze wśród menedżerów są językowe kursy biznesowe. Szkoły proponują różne formy nauki.

Szkolenia grupowe z ję- zyka biznesowego kosztują 2-2,5 tys. zł za 120 godzin lekcyjnych. Trzeba znać angielski przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym niższym. Szkoła Językowa EMPiK ma na przykład w ofercie kurs Spoken English for Industry and Commerce.

— Stawiamy na biznesowe rozmowy i prezentacje. By otrzymać certyfikat, słuchacz musi przygotować prezentację na wybrany temat i odpowiedzieć na kilka pytań egzaminatora. Sprawdzane jest także rozumienie ze słuchu — tłumaczy Justyna Martin ze szkoły EMPiK. Częściej jednak menedżerowie wybierają kursy indywidualne.

— To dlatego, że trudno im dopasować swój czas do godzin kursu stacjonarnego. Lektor może przyjechać do biura lub do domu menedżera. Może też umówić się w szkole, w parku, w kawiarni itd. — wymienia Katarzyna Gorzkowska ze szkoły JDJ Bachalski.

W Warszawie za godzinę lekcyjną indywidualnej nauki płaci się około 75 zł. W cenę są wliczone podręczniki oraz dojazd lektora do słuchacza.

— Program jest dopasowany do poziomu znajomości języka przez słuchacza i jego potrzeb. Może to być język z danej branży. Czasem przygotowujemy do negocjacji w języku angielskim czy prezentacji na wybrany temat — opowiada Tomasz Urban z English First.

Zachęca on zapracowanych menedżerów do kupienia interaktywnego kursu online.

— Jest także dopasowany do poziomu znajomości języka i potrzeb słuchacza — wyjaśnia Tomasz Urban.

Dla osób, które potrzebują błyskawicznych efektów nauki angielskiego, szkoła Berlitz przygotowała dwie propozycje. Pierwsza to Total Immersion (całkowite zanurzenie), czyli 12 lekcji dziennie indywidualnych zajęć. Prowadzi je zespół instruktorów, którzy zmieniają się co kilka lekcji, by utrzymać dynamiczne tempo. Koszt — około 8 tys. zł. Druga propozycja dla mocno zmotywowanych to pakiety Gold, Silver oraz Regular.

— Jeden poziom można opanować przez miesiąc. Gold to 48 lekcji indywidualnych przez 4 tygodnie. Drugi poziom to 56 godzin w ciągu 8 tygodni, a trzeci — 68 godzin w 18 tygodni. Cena Pakietu Gold to 5904 złotych — mówi Piotr Parys z Berlioz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane