Kilkaset tysięcy osób sprawdzi zegarki Apple’a

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 01-11-2018, 19:33

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda nie mieli najmniejszych problemów z szybkim znalezieniem chętnych do uczestniczenia w badaniach z użyciem inteligentnych zegarków.

- Ponad 400 tys. osób zapisało się na badania Uniwersytetu Stanforda, które sponsorowane są przez koncern Apple - informuje agencja Bloomberg.  

Zobacz więcej

Apple Watch Series 4

Apple

Celem badań jest sprawdzenie skuteczności zegarków Apple Watch w wykrywaniu zaburzeń rytmu serca pacjentów. To jedne z największych tego typu badań w kardiologii.  

Naukowcy korzystają z zegarków Apple Watch, żeby wykryć potencjalne migotanie przedsionków u ochotników uczestniczących w badaniach. Ludzie cierpiący na to zaburzenie są narażeni na ryzyko zakrzepów i udarów. Gadżety mają pomóc znaleźć niezdiagnozowane przypadki migotania.  

- Kiedy czujniki optyczne na zegarku wykrywają powtarzające się okresy nieregularnego bicia serca, pacjenci otrzymują ostrzeżenia na swoich zegarkach, aby przeprowadzić konsultację telemedyczną z lekarzem - podaje agencja Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy