KitKat będzie wytwarzany z 'legalnego' kakao

opublikowano: 31-08-2015, 13:47

Koncern Nestle poinformował, że KitKat stanie się pierwszą globalną marką czekolady spółki, której wszystkie produkty kakaowe będą pochodziły ze sprawdzonych i zrównoważonych źródeł. To wynik presji z jaką mierzy się przemysł czekoladowy, któremu zarzuca się wykorzystywanie surowców pochodzących od dostawców nielegalnie korzystających z pracy dzieci.

Wszystkie batony marki KitKat zostaną w I kwartale 2016 r. wytwarzane z kakao, o pewnym pochodzeniu, akredytowanym przez „osoby trzecie”, wynika z komunikatu firmy ze szwajcarskiego Vevey.

Bloomberg

Dotyczy to również produktów wytwarzanych w Stanach Zjednoczonych, które są produkowane przez posiadacza licencji, spółkę Hershey.

Przemysł czekoladowy od lat krytykowany jest za to, że producenci kupują kakao z gospodarstw wykorzystujących pracę dzieci.

 

Największa na świecie firmy spożywczej zgodziły się na monitorowanie przez organizację non-profit z siedzibą w Waszyngtonie od 2012 do wyeliminowania tego typu praktyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane