Klienci banków płacą coraz więcej - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
12-01-2006, 07:58

Banki, zarówno największe na rynku, jak i średniej wielkości, drastycznie podwyższają opłaty i prowizje - wylicza "Rzeczpospolita".

Banki, zarówno największe na rynku, jak i średniej wielkości, drastycznie podwyższają opłaty i prowizje - wylicza "Rzeczpospolita".

Od 1 marca klienci PKO BP za wypłatę z własnego konta kwoty mniejszej niż 500 zł będą musieli zapłacić 2,50 zł, jeśli dokonają jej w okienku swojej placówki.

W ING Banku Śląskim za przelew wykonany w oddziale trzeba od początku roku zapłacić nie 2,50, ale 4 zł. Tylko klienci, którzy korzystają z Internetu, płacą 50 gr, a jeśli to zechcą zrobić przez telefon, oplata wynosi 1,50 zł.

- Banki chcą, że klienci jak najczęściej korzystali z ich usług przez telefon i Internet, a także pobierali pieniądze w bankomatach. Zmiana opłat ma ich zniechęcić do ustawiania się w kolejkach w placówkach - mówi Marek Kulczycki, prezes Deutsche Banku PBC.

Banki wymyślają też coraz nowe opłaty, a ich pomysłowość będzie coraz większa. Na przykład w Banku BPH, jeśli klient nie zapłaci karta kredytową przynajmniej dwa razy w ciągu umownego okresu rozliczeniowego, będzie musiał uiścić opłatę w wysokości 4,50 zł - podaje gazeta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Klienci banków płacą coraz więcej - prasa