Kłopoty

Robert Kurowski
opublikowano: 08-11-1999, 00:00

Kłopoty

Obecnie największą uwagę inwestorów przykuwają oferta PKN i rosnące z dnia na dzień kredyty na zakup akcji (nawet powyżej 10-krotności środków własnych) oraz przyspieszenie prywatyzacji PZU i jednocześnie kłopoty ze sprzedażą Telekomunikacji Polskiej. Jednak do najważniejszych wydarzeń należy zaliczyć spektakularny spadek kursu do niedawna jeszcze okrętu flagowego warszawskiej giełdy: Elektrimu. Warto zauważyć, że kurs tej spółki znajduje się na zbliżonym poziomie do ubiegłorocznego po gwałtownym spadku zaufania do zarządu (umowa Elektrim — Kulczyk w sprawie PTC), tym razem jednak wydaje się, że przyczyny jak i skutki mają poważniejsze znaczenie. Kłopoty finansowe, które dotykają obecnie firmę nie zostaną usunięte poprzez odbycie kilku telekonferencji z zachodnimi inwestorami.

KOLEJNY raz indeksy warszawskiej GPW zmierzają w kierunku dolnego ograniczenia kształtowanego obecnie trendu bocznego. Z punktu widzenia analizy technicznej wydaje się, że w przyszłym tygodniu indeksy powinny znaleźć wsparcie na poziomie o około 2 proc. niższym niż ustalony podczas piątkowego fixingu.

NEGATYWNY wydźwięk sprawy Elektrimu powinien zostać złagodzony w przypadku wybranej grupy spółek, dzięki analizie napływających właśnie sprawozdań finansowych za trzeci kwartał. Wyraźnie widać, że najlepsze firmy z sektora informatycznego, dystrybutorów farmaceutyków, przemysłu metalowego czy lekkiego w dalszym ciągu kontynuują dynamiczny rozwój.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu