Klub Opera wchodzi na giełdę

GRA
26-04-2011, 00:00

Właściciel restauracji warszawskiego klubu Opera i restauracji The Mexican chce pozyskać z giełdy 13 mln zł.

Właściciel restauracji warszawskiego klubu Opera i restauracji The Mexican chce pozyskać z giełdy 13 mln zł.

Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału powiększy się grono giełdowych restauratorów. Na głównym parkiecie ma szanse pojawić się Mex Polska, spółka znana z prowadzenia sieci restauracji The Mexican (dziewięć lokali), klubów muzycznych (cztery lokale, w tym warszawskie Opera i Desperados) i restauracji De Brasil (jeden lokal).

— Z oferty publicznej chcemy pozyskać około 13 mln zł i przeznaczyć je na otwarcie lokali, czyli dwóch restauracji De Brasil, trzeciej The Mexican w Warszawie oraz czterech klubów muzycznych — w Sopocie, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu — zapowiada Paweł Kowalewski, prezes i akcjonariusz Mex Polska.

Zarząd na razie nie ujawnia, jaką część podwyższonego kapitału chce sprzedać nowym inwestorom. Pracuje właśnie nad prospektem, a jego złożenie w Komisji Nadzoru Finansowego zaplanował na za około 3 tygodnie.

Wyniki finansowe Mex Polska wskazują, że biznes restauracyjno-klubowy w ostatnich latach skutecznie zwiększał skalę. Przychody wzrosły z 10,9 mln zł w 2008 r. — do 16,5 mln zł w 2009 r., a następnie do 29,5 mln zł w 2010 r. Dynamiczny wzrost sprzedaży nie od razu przełożył się jednak na wzrost zysków. W 2008 r. zysk netto wyniósł 0,99 mln zł, by w kryzysowym 2009 r. spaść nieznacznie — do 0,62 mln zł. W 2010 r. czysty zarobek wyniósł już 4,28 mln zł.

Prognoz spółka nie ujawnia. Chętnie powołuje się jednak na optymistyczne dane zakładające wzrost wartości rynku gastronomicznego. Z danych Brog Media wynika, że wartość sprzedaży w gastronomii wzrośnie z 27,1 mld zł w 2010 r. do 30 mld zł w 2012 r.

Kontrolny pakiet akcji Mex Polska należy do Andrzeja Domżała (57,9 proc.). Paweł Kowalewski ma 18,8 proc., a Supernova IDM Fund — 15,7 proc. Oferującym akcje będzie Dom Maklerski IDMSA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Klub Opera wchodzi na giełdę