Kluczem do sukcesu będą skutki restrukturyzacji

GH
opublikowano: 20-07-2007, 00:00

Armatura bardzo długo działała w czasach gospodarki centralnie planowanej. Państwowej spółce trudniej było dostosować się do nowych reguł rynku. Niezadowalające wyniki finansowe zmusiły ją do przeprowadzenia głębokiej restrukturyzacji.

Restrukturyzacja rozpoczęła się od racjonalizacji zatrudnienia. Po redukcji spółka zlikwidowała część świadczeń socjalnych. Kolejnym krokiem były zmiany organizacji sprzedaży i oferty rynkowej. Zróżnicowano ofertę produktową oraz zainwestowano w rozwój sieci dystrybucji. Emitent przeprowadził również intensywne działania marketingowe, czego przykładem może być promowanie 100-letniej gwarancji na elementy odlewane baterii. Przyniosło to skutek w postaci większej rozpoznawalności spółki oraz dynamicznie rosnącej sprzedaży.

Rezultatem zmian jest znacząca poprawa sytuacji na poziomie operacyjnym. Rentowność EBITDA wzrosła z 4,72 proc. w 2004 r. do 6,1 proc. w roku ubiegłym. Spore wydatki, jakie firma poniosła (inwestycje, wzrost cen materiałów), wpłynęły jednak na spadek rentow- ności netto z 2,67 proc. w 2004 r. do 1,65 proc. w 2006 r. Dzięki restrukturyzacji i inwestycjom Armatura potrafi zaoferować produkty o coraz wyższej jakości i w przystępnej cenie, uzyskując przy tym lepsze wyniki finansowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kluczem do sukcesu będą skutki restrukturyzacji