KNF nie wyklucza insider tradingu w Erbudzie

Kamil Zatoński
opublikowano: 01-12-2008, 11:23

Nadzorca rynkowy zidentyfikował już inwestorów, sprzedających akcje budowlanej firmy przed pojawieniem się oficjalnego komunikatu o stratach na transakcjach opcyjnych. Komisja nie wyklucza, że doszło wykorzystania informacji poufnych.

Przypomnijmy – dwa tygodnie temu w piątek kurs Erbudu spadał w trakcie sesji nawet o blisko 50 proc., a obroty też były dużo wyższe od przeciętnych. Tymczasem spółka dopiero po zakończeniu handlu poinformowała, że w wyniku nieudanych transakcji spekulacyjnych, zawartych na rynku walutowym, zmuszona została do ich przekształcenia, co pociągnie za sobą konieczność poniesienia kosztów, sięgających w sumie 47,5 mln zł. Jednocześnie Erbud obniżył prognozę tegorocznego zysku netto z 45,5 do 9 mln zł. Komisja przygląda się również tej sprawie.

- Wyjaśniamy kwestie w zakresie samych opcji i wypełniania obowiązków informacyjnych – mówi Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF.

Dodaje, że przykład Erbudu pokazuje, że spółki powinny przekazywać raporty bieżące możliwie najszybciej jak się da. Oczekiwaniom tym naprzeciw wyszły ostatnio władze Giełdy Papierów Wartościowych: od 1 stycznia raporty bieżące firm będą mogły być publikowane także w czasie trwania sesji giełdowej.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KNF nie wyklucza insider tradingu w Erbudzie