KNF: Oliver Harbour LLC na liście ostrzeżeń publicznych

  • PAP
opublikowano: 29-09-2022, 10:56
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych nowy podmiot o nazwie Oliver Harbour LLC, prowadzący działalność za pośrednictwem stron internetowych - podała w czwartek KNF.

Urząd KNF skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wynikające z ustawy o obrocie instrumentami finansowymi - dodano.

"Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot Oliver Harbour LLC z siedzibą w Saint Vincent i Grenadyny działający za pośrednictwem platformy internetowej Stocklinity dostępnej pod adresem https://www.stocklinity.com/" - podała KNF w czwartkowym komunikacie.

Dodano, że zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Lista ostrzeżeń prowadzona przez KNF jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane