KNF ostrzega przed Podziemnym Systemem Bankowości

opublikowano: 09-07-2019, 13:32

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisano dwa kolejne podmioty - to Podziemny System Bankowości oraz foreksowy broker - WiseBanc.

W pierwszym przypadku chodzi o podmiot, który działa za pośrednictwem strony internetowej, na której klienci wabieni są obietnicą gigantycznych zysków.

Siedziba KNF
Zobacz więcej

Siedziba KNF fot. Andrzej Hulimka/Forum

"Pewien człowiek imieniem Jerzy Kania wpłacił zaledwie 4700 zł i obserwował jak jego majątek rośnie do niemal 24 milionów złotych. Podobnie Gosia Szymańska, której początkowa wpłata urosła do małej fortuny, za którą kupiła oszałamiającą 350 metrową willę w Nowej Zelandii" - głosi wpis na stronie volthan.com.

KNF skierowała do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na wykonywaniu czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF.

Drugi z podmiotów to foreksowy broker WiseBanc. W tym przypakdu chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu