KNF pyta ABC Datę o komunikację

opublikowano: 05-10-2018, 16:29

ABC Data otrzymała z Komisji Nadzoru Finansowego pismo, w który komisja prosi spółkę o odpowiedzi na pytania dotyczące komunikacji z rynkiem.

W związku z wpłynięciem pisma spółka wydała oświadczenie, które zmieściła na stornie korporacyjnej.

„Dokument, który wpłynął do naszej spółki traktujemy jako standardowe zapytanie ze strony regulatora rynku. Na wszystkie postawione pytania udzielimy wyczerpującej odpowiedzi we wskazanym przez Urząd terminie” – napisał zarząd ABC Daty w komunikacie.

Spółka opublikowała w ubiegły piątek sprawozdanie finansowe, w którym znalazły się informacje m.in. na temat okoliczności zakończenia postępowania ws. podatku VAT, czy informacje o trwających postępowaniach w spółkach zależnych.

„Od czasu publikacji sprawozdania finansowego grupy Kapitałowej ABC Data za pierwsze półrocze 2018 roku obserwujemy duże zainteresowanie kondycją spółki ze strony inwestorów indywidualnych. Chcemy szczególnie mocno podkreślić, że sytuacja biznesowa ABC Data jest stabilna, a spółka konsekwentnie realizuje plany sprzedażowe na ten rok”  napisał zarząd.

„Charakterystyczną cechą branży dystrybucji IT jest duża sezonowość sprzedaży. Zdecydowana większość projektów, szczególnie z obszaru dystrybucji z wartością dodaną, kończy się w czwartym kwartale roku. Oznacza to, że również w tym okresie realizowana jest większość przychodów i zysków Grupy. Tak było w latach poprzednich i nie istnieją żadne przesłanki, które mogłyby wskazywać, że sytuacja ta miałaby ulec zmianie w tym roku’ – dodano.

Więcej o wynikach spółki za pierwsze półrocze można przeczytać tu:

Podatki ciążą ABC Dacie

 

  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu