KNF zakazała dopuszczenia do obrotu warrantów Sfinks Polska

16-05-2007, 18:02

Przewodniczący KNF Stanisław Kluza zakazał dopuszczenia do obrotu na rynku regulowanym warrantów subskrypcyjnych serii A i B spółki Sfinks Polska. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

11 maja KNF zatwierdziła prospekt emisyjny sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym warrantów subskrypcyjnych serii A i B spółki Sfinks Polska. 10 maja spółka przekazała do publicznej wiadomości informacje na temat zawartej w dniu 27 kwietnia umowy z Viva Art, określającej zasady współpracy w związku z organizacją i współuczestnictwem Sfinks Polska w przedsięwzięciu kulturalnym. Umowa została zaklasyfikowana jako znacząca ze względu na wartość (3,58 mln USD), która przekracza 10 proc. kapitału zakładowego spółki. Opis powyższej umowy nie znalazł się w prospekcie emisyjnym, mimo, że taki wymóg wynika z Rozporządzenia Komisji z kwietnia 2004 r.

- Tym samym Komisja stwierdziła, że prospekt emisyjny spółki Sfinks Polska nie spełnia wymogów określonych w art. 22 ust. 1 ustawy o ofercie publicznej. Prospekt emisyjny spółki Sfinks Polska nie zawiera informacji o znaczącej umowie, więc nie przedstawia prawdziwych, rzetelnych i kompletnych informacji istotnych do oceny spółki przez inwestorów - głosi komunikat KNF.

14 maja KNF zwrócił się do Sfinks Polska o wyjaśnienie powodów niezamieszczenia w prospekcie emisyjnym opisu umowy. W odpowiedzi spółka wskazaa, że przekazała do KNF raport informujący o opóźnieniu w przekazaniu informacji poufnej o zawarciu 27 kwietnia znaczącej umowy. 10 maja spółka podała informację o zawarciu umowy do wiadomości publicznej.

- Powyższe wyjaśnienia, zdaniem Komisji, nie uzasadniają faktu niezamieszczenia w prospekcie emisyjnym informacji na temat znaczącej umowy (...) Informacja o podpisaniu umowy z Viva Art sp. z o.o. powinna zostać zamieszczona w prospekcie emisyjnym (...) Mając powyższe na uwadze, Komisja podjęła decyzję o zakazie dopuszczenia papierów wartościowych spółki objętych prospektem zatwierdzonym w dniu 11 maja br. do obrotu na rynku regulowanym - informuje KNF.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / KNF zakazała dopuszczenia do obrotu warrantów Sfinks Polska