KNF zgadza się na przejęcie Santander CF

ISBNews
opublikowano: 08-04-2014, 13:59

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała decyzję o braku sprzeciwu wobec nabycia 60% akcji Santander Consumer Finance (dających prawo do 67% głosów na WZ) przez Bank Zachodni WBK, podał BZ WBK.


"Bank informuje o podjęciu w dniu 8 kwietnia 2014 r. przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) decyzji o stwierdzeniu braku podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec nabycia przez bank akcji SCB w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% udziału w kapitale zakładowym i ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu SCB. Uzyskanie decyzji KNF o braku sprzeciwu stanowi spełnienie jednego z warunków zawieszających zamknięcia transakcji przewidzianych w umowie" - czytamy w komunikacie.

W listopadzie ub.r. Bank Zachodni WBK, Santander Consumer Finance (SCF) i Banco Santander zawarli umowę inwestycyjną , na mocy której BZ WBK zobowiązał się do nabycia 3.120.000 akcji zwykłych i uprzywilejowanych w Santander Consumer Bank (SCB), o wartości nominalnej 100 zł każda, stanowiących 60% kapitału zakładowego SCB oraz ok. 67% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Bank Zachodni WBK zapowiadał wcześniej, że zamierza włączyć do swojej grupy Santander Consumer Bank w I połowie 2014 roku.

Włączenie do grupy BZ WBK banku specjalizującej się w consumer finance będzie spełnieniem zobowiązania, jakie hiszpański Banco Santander złożył Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w procesie uzyskiwania zgody na połączenie BZ WBK i Kredyt Banku. Zgodę na tę fuzję KNF wydała w grudniu 2012 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu