Kobieta będzie szefową rady dyrektorów Tesli

opublikowano: 08-11-2018, 08:15

Robyn Denholm zostanie szefową rady dyrektorów Tesli i zajmie miejsce Elona Muska, który musi oddać to stanowisko, poinformowało CNBC.

Denholm dotychczas była dyrektorem finansowym i szefem strategii w australijskiej firmie telekomunikacyjnej Telstra. Objęcie stanowiska w Tesli spowoduje, że odejdzie z Telstry.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kazała Muskowi odejść ze stanowiska szefa rady dyrektorów Tesli. Był to jeden z warunków zawartej z nim ugody po tym jak został oskarżony o oszukanie inwestorów informując w sierpniu o zamiarze wycofania Tesli z giełdy, a następnie wycofując się z tego kilkanaście dni później.

Na początku października media informowały, że James Murdoch, syn Ruperta, jest faworytem do zajęcia stanowiska szefa rady dyrektorów Tesli. Szef Tesli zaprzeczał tym doniesieniom. Podobno faworytem Muska na stanowisko szefa rady dyrektorów był jej członek, Antonio Gracias. Nie dostał go prawdopodobnie z  powodu wątpliwości, czy jest dostatecznie niezależny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu