Kobieta na czele kontroli skarbowej

opublikowano: 31-12-2013, 13:32

Agnieszka Królikowska wiceministrem finansów. Pokieruje kontrolą skarbową oraz służbami walczącymi z praniem pieniędzy i kontrolującymi środki z UE.

Od 2008 r. była dyrektorem departamentu Ochrony Interesów Finansowych Unii Europejskiej w MF. Na stanowisku wiceministra finansów zastąpiła dziś Andrzeja Parafianowicza (został wiceprezesem PGNiG). Przejmie po nim stanowiska Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej oraz Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Agnieszka Królikowska urodziła się w 1978 r. Jest absolwentką SGH na kierunkach finanse i bankowość oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne. Jest też magistrem prawa.

Od 2003 r. związana z administracją publiczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Warszawie, resorcie nauki, Ministerstwie Finansów. 
Jarosław Królak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Kobieta na czele kontroli skarbowej