Czytasz dzięki

Kobieta pokieruje finansami Microsoftu

OSZ
opublikowano: 13-05-2013, 00:00

Amy Hood będzie nowym dyrektorem finansowym Microsoftu. To pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii giganta oprogramowania komputerowego.

Staje się dyrektorem finansowym koncernu ze skutkiem natychmiastowym. Zastępuje Petera Kleina, który ogłosił w zeszłym roku, że rezygnuje, by spędzać czas z rodziną. Firma stwierdziła wtedy, że poszuka następcy we własnych szeregach. Amy Hood do tej pory była szefem finansowym Microsoft Business Division i odgrywała kluczową rolę w procesach przejęcia takich firm jak Yammer i Skype Technologies. Menedżerka pracuje w gigancie z Redmond od 2002 r. Wcześniej pracowała jako analityk w banku Goldman Sachs. Agencja Bloomberg podkreśla, że najważniejszymi wyzwaniami 41-letniej menedżerki będzie zarządzanie 74,5 mld USD, które Microsoft posiada w gotówce i inwestycjach. Prezes Steve Ballmer liczy także pewnie na pomoc w walce o udziały na kluczowych rynkach tabletów i smartfonów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ

Polecane