Kobiety lepiej inwestują niż mężczyźni

Najlepszym prezentem walentynkowym w tym roku byłaby rada dotycząca inwestowania od kobiety, informuje CNBC.

Amerykański stacja zwraca uwagę, że od lat wiadomo iż kobiety są lepsze od mężczyzn jeśli chodzi o inwestycje. Największa różnica polega na tym, że mężczyźni handlują częściej co generuje wyższe koszty obciążające portfel. Potwierdzają to dane z serwisu doradztwa inwestycyjnego SigFig, oparte na ponad 50 tys. rachunkach.

Kobieta, dolary
Zobacz więcej

Kobieta, dolary

Fotolia

2015 rok znów potwierdził tą regułę. Kobiety znów były lepsze od mężczyzn. Wprawdzie straciły średnio 7,2 proc. na inwestycjach, ale strata mężczyzn wynosiła przeciętnie 7,6 proc. Znów okazało się, że mężczyzn zgubiła nadmierna chęć do handlowania. Robili to średnio 30 proc. częściej niż kobiety. W sierpniu ubiegłego roku rynki akcji mocno spadły, jednak inwestorzy którzy nie ulegli panice zostali nagrodzeni odrobieniem strat do końca roku. To kolejny powód lepszego wyniku kobiet w 2015 roku. Jak dotąd w tym roku nie jest jasne, czy przeciętny mężczyzna wyciągnął naukę z takiego podejścia do inwestowania, pisze CNBC. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kobiety lepiej inwestują niż mężczyźni