Kobiety tworzą aplikacje na urządzenia mobilne

DI, PAP
27-04-2013, 13:23

Aplikacja przedstawiająca eksponaty zwiedzającym muzea czy program podpowiadający, jak się ubrać danego dnia – nad takimi rozwiązaniami na urządzenia mobilne pracują w weekend w Poznaniu panie biorące udział w imprezie z cyklu Startup Sprint.

Twórcom startupów pomagają eksperci; pomagają oni zweryfikować pomysły i podpowiadają, jak je ulepszyć. Startup Sprint to cykl trzydniowych wydarzeń, w trakcie których uczestnicy pracują nad swoimi pomysłami, tworząc gotowe prototypy i weryfikując ich szanse na komercyjny sukces.

W poprzednich edycjach uczestnicy opracowywali m.in. rozwiązania dla branży finansowej, turystycznej i edukacyjnej. Ta edycja wydarzenia, pod nazwą Startup Sprint Mobile Carrots, została przygotowała przede wszystkim z myślą o paniach. Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, badania wskazują, że kobiety w IT stanowią jedynie 10 proc. osób związanych z tą branżą.

"Coraz więcej dziewczyn bierze udział w branżowych wydarzeniach. Często mają bardzo dobre pomysły, jednak czasem trudno im się z nimi przebić. W naszych wcześniejszych imprezach brało udział zaledwie kilka dziewczyn. Cieszymy się, że tym razem panie stanowią zdecydowaną większość uczestników" - powiedział w imieniu organizatorów wydarzenia Tomasz Czapliński.

Wśród kilkunastu rozwiązań, nad którymi do niedzieli w kilkuosobowych zespołach pracują uczestnicy Startup Sprint, jest m.in. aplikacja dla żeglarzy pokazująca lokalizację na morzu, program pomagający ulepszyć codzienną dietę, mobilny pamiętnik czy aplikacja pomagająca poznawać eksponaty w muzeach.

W Poznaniu powstaje też aplikacja podpowiadająca, które z rzeczy znajdujących się w szafie można ubrać danego dnia czy program podpowiadający, z kim można umówić się na randkę, a także aplikacja pokazująca, w których ulubionych sklepach są właśnie obniżki i promocje.

Najlepsze projekty zostaną wybrane i nagrodzone w niedzielę. (

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Kobiety tworzą aplikacje na urządzenia mobilne