Kobosko pokieruje Newsweekiem, Krupa Forbesem

(Paweł Kubisiak)
29-09-2006, 17:17

Michał Kobosko przejmie obowiązki redaktora naczelnego "Newsweek Polska". Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Wróblewskiego.

Michał Kobosko przejmie obowiązki redaktora naczelnego "Newsweek Polska". Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Wróblewskiego, który przechodzi do Polskapresse.

Kobosko będzie od 1 października tymczasowo łączył funkcje p.o. naczelnego "Newsweeka" i "Forbesa". Pracami zespołu polskiej edycji „Forbesa” będzie kierował Kazimierz Krupa, obecny zastępca redaktora naczelnego miesięcznika.

Po odejściu Wróblewskiego, Jerzy Karwelis, dyrektor wydawniczy „Forbesa” będzie równocześnie pełnił obowiązki szefa wydawniczego „Newsweeka”. Jego zastępcą będzie Andrzej Stepanów.

Kobosko był naczelnym Forbesa od listopada 2005 roku. Wcześniej był wicenaczelnym "BusinessWeeka" i "Pulsu Biznesu". Kazimierz Krupa był m.in. redaktorem naczelnym „Parkietu”, „Prawa i Gospodarki” i komentatorem „Pulsu Biznesu”. Andrzej Stepanów był dyrektorem marketingu i działu konferencji w „Pulsie Biznesu”. Jerzy Karwelis pełnił m.in. funkcję prezesa w wydawnictwie Phoenix Intermedia i Vogel Burda Communications. Od czerwca ubiegłego roku jest prezesem Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Tomasz Wróblewski był redaktorem naczelnym "Newsweek Polska" od jego powstania w 2001 r., z kilkumiesięczną przerwą na przełomie 2004 i 2005 roku, gdy stanowisko to zajmował Jarosław Sroka, były naczelny "Pulsu Biznesu i obecny szef "gazety Prawnej". Wróblewski ma zostać wiceprezesem Polskapresse, odpowiadającym za nowy projekt ogólnopolski. Naczelnym nowego tytułu będzie Paweł Fąfara, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego ”Newsweek Polska”, który już złożył wypowiedzenie.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kobosko pokieruje Newsweekiem, Krupa Forbesem