Kogut: Strajk generalny na kolei nadal jest możliwy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-02-2005, 11:34

Strajk generalny na kolei nie jest wykluczony, jeśli strona administracyjno-rządowa zlekceważy związkowców - powiedział w czwartek dziennikarzom szef kolejarskiej Solidarności Stanisław Kogut. Dodał, że ewentualna akcja strajkowa zostanie zorganizowana w takim terminie, by nie utrudnić dzieciom wyjazdów i powrotów z ferii zimowych.

Strajk generalny na kolei nie jest wykluczony, jeśli strona administracyjno-rządowa zlekceważy związkowców - powiedział w czwartek dziennikarzom szef kolejarskiej Solidarności Stanisław Kogut. Dodał, że ewentualna akcja strajkowa zostanie zorganizowana w takim terminie, by nie utrudnić dzieciom wyjazdów i powrotów z ferii zimowych.

W czwartek tuż po godzinie 11.00 rozpoczęły się rozmowy w ramach Zespołu Trójstronnego do spraw Kolejnictwa. W rozmowach biorą udział przedstawiciele ministerstwa infrastruktury, Grupy PKP i związków zawodowych.

Przed rozpoczęciem negocjacji, wiceminister infrastruktury Grzegorz Mędza powiedział dziennikarzom, że "o żadnym lekceważeniu związkowców nie ma mowy". Dodał, że sprawy struktury organizacyjnej PKP nie leżą w kompetencji związków zawodowych. W środę Mędza wyjaśnił zaś, że "podczas ostatnich rozmów 11 stycznia spośród dyskutowanych piętnastu tematów nie udało się tylko porozumieć w kwestii tworzenia spółek w zakresie przewozów regionalnych z samorządami. Zachowawczość związkowców nie ułatwia naprawy PKP, ale też jej nie blokuje" - powiedział PAP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane