Kolastyna emituje akcje

GN, ML
opublikowano: 28-04-2008, 00:00

Od 10 do 20 mln akcji wyemituje producent kosmetyków. Jeśli inwestorzy zapłacą więcej niż obecna cena akcji.

Od 10 do 20 mln akcji wyemituje producent kosmetyków. Jeśli inwestorzy zapłacą więcej niż obecna cena akcji.

Piątkowe walne Kolastyny przyjęło uchwałę w sprawie emisji od 10 mln do 20 mln akcji serii H. Emisja będzie bez prawa poboru. Nie wiadomo, do kogo trafią akcje. Co więcej, nie wiadomo, czy emisja w ogóle dojdzie do skutku.

— Uchwała nie przesądza oczywiście o tym, że emisja dojdzie do skutku. Wiele zależy od wyceny rynkowej akcji — mówi Tomasz Syller, wiceprezes Grupy Kolastyna.

Według nieoficjalnych informacji spółka nie będzie chciała sprzedawać akcji taniej niż to było podczas oferty pierwotnej. Wówczas za 1 akcję inwestorzy płacili 3,5 zł. Tymczasem na piątkowym zamknięciu cena wynosiła 2,88 zł. Co będzie jeśli nie uda się nakłonić inwestorów do kupna akcji po wyższej cenie?

— Rozważymy emisję obligacji lub kredyt inwestycyjny — wymienia Tomasz Syller.

Spółka jest zdeterminowana, by pozyskać kapitał, bo planuje przejęcia. Z pozyskanych poprzednio 50 mln zł nic już nie zostało, po tym jak Kolastyna przejęła Miraculum, Unicolor i Cussons. Możliwe, że akwizycja mogłaby nastąpić w tym roku. Zarząd nie chce ujawniać kogo ma na celowniku, ale przyznaje, że prowadzi rozmowy zarówno z krajowymi, jak i zagranicznymi firmami. Na początku roku zarząd informował, że prowadzi rozmowy z rosyjską firmą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN, ML

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu