Koleje liczą swój majątek

opublikowano: 17-01-2018, 22:00

PKP nawiązała współpracę z Pocztą Polską

PKP nawiązała współpracę z Pocztą Polską, by w ciągu trzech miesięcy przejrzeć zasoby kolejowych gruntów, na których staną wspólne obiekty logistyczne. Niedawno przekazała też kolejny wykaz działek do Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN) na poczet programu Mieszkanie+. To 108 działek w miastach liczących ponad 20 tys. mieszkańców, w tym w Krakowie, Gdańsku i Szczecinie. KZN ma 180 dni na wybór nieruchomości i kolejne 180, by je kupić.

Razem z wykazem, który trafił do KZN w listopadzie 2017r., koleje przekazałydo rządowego programu prawie 240 nieruchomości (prawie 600 ha) wartych około 1,3 mld zł. Kolejny wykaz ma trafić do KZN do 30 czerwca 2018 r. PKP podzieliła swoje nieruchomości na cztery grupy. Obok tych pod mieszkaniówkę i centra logistyczne, inna część trafi do spółki Xcity Investment, która ma budować centra handlowe i biurowce bez udziału inwestorów zewnętrznych. Chodzi m.in. o projekt Gdynia Międzytorze, łączący funkcje mieszkaniową, biurową i hotelową. Czwarta grupa to nieruchomości na sprzedaż.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Kaczyńska

Polecane