Koleje Mazowieckie poprawiają rozkład jazdy

Polska Agencja Prasowa SA
19-12-2005, 16:53

Od 19 grudnia zostały uruchomione dwa dodatkowe pociągi w godzinach szczytu na trasie Warszawa-Legionowo-Warszawa oraz Warszawa-Siedlce- Warszawa - poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska. Dodała, że wprowadzone ostatnio korekty rozkładu jazdy to efekt uwag pasażerów.

Od 19 grudnia zostały uruchomione dwa dodatkowe pociągi w godzinach szczytu na trasie Warszawa-Legionowo-Warszawa oraz Warszawa-Siedlce- Warszawa - poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska. Dodała, że wprowadzone ostatnio korekty rozkładu jazdy to efekt uwag pasażerów.

"Została uruchomiona specjalna linia telefoniczna, gdzie nasi pracownicy przyjmują skargi i uwagi na temat nowego rozkładu jazdy" - powiedziała.

Nowy rozkład jazdy został wprowadzony 11 grudnia. Jak poinformowała Nowakowska, najwięcej uwag było w pierwszych dniach po jego uruchomieniu, obecnie jest ich trochę mniej.

Nowakowska poinformowała również, że od 14 grudnia pociąg kursujący w szczycie porannym z Ciechanowa do Warszawy oraz z Warszawy do Ciechanowa w szczycie popołudniowym, jest złożony z dwóch EZT (Elektryczne Zespoły Trakcyjne).

Jak powiedziała Nowakowska, Koleje Mazowieckie mają za mało taboru, by zaspokoić wszystkie potrzeby. Brakujący tabor spółka próbuje wypożyczyć, przede wszystkim od spółki PKP Przewozy Regionalne (PKP PR). "W ubiegłym roku wypożyczyliśmy dodatkowo od PKP PR około 30 EZT, w tym roku jest to o połowę mniej" - powiedziała Nowakowska.

Zapowiedziała również, że rozkład jazdy będzie nadal korygowany zgodnie ze zgłaszanymi potrzebami pasażerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Koleje Mazowieckie poprawiają rozkład jazdy