Czytasz dzięki

Kolejka po Mieszkanie+ w Gdyni

AR
opublikowano: 26-10-2018, 16:02

4 chętnych na jedno mieszkanie w Gdyni – to najświeższe statystyki dotyczące naboru na Mieszkanie+ w Gdyni.

W pierwszym dniu zbierania wniosków o przyznanie finansowanego przez rząd i samorząd mieszkania na wynajem złożono ich 750, i to tylko do południa – informuje BGK Nieruchomości (BGKN). Było to w ubiegły piątek. Łącznie do wynajęcia są 172 mieszkania (zarówno małe, jak i 5-pokojowe) przy ul. Puszczyka w dzielnicy Kacze Buki (w sześciu czterokondygnacyjnych blokach). 

Kto dostanie mieszkanie? Przede wszystkim te rodziny i osoby, które spełniają kryteria finansowe, czyli posiadają zdolność terminowego opłacania czynszu najmu – informuje BGKN. Przyszli najemcy będą też weryfikowani  na podstawie  kryteriów społecznych, określonych przez radnych miasta. Zgodnie z ich wytycznymi preferencje najmu będą mieć najemcy z dziećmi, osoby, które ukończyły 65 lat, najemcy, których dotyczy problem niepełnosprawności, osoby płacące podatki w Gdyni oraz ci, którzy w niej na stałe zamieszkują.

Nabór wniosków potrwa do 30 listopada 2018 roku. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane