Kolejna akwizycja grupy Euvic

opublikowano: 05-01-2023, 14:14
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Do informatycznej grupy dołączyła 4wise Group z Chorzowa.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • w czym specjalizuje się 4wise Group i jakie miała wyniki
  • ile udziałów nabył Euvic IT
  • jakie były motywy akwizycji

Grupa Euvic, której strategia zakłada zwiększenie do 2023 r. przychodów do 4 mld zł, m.in. dzięki akwizycjom, powiększyła się o kolejna spółkę. Nabyła od założycieli 50 proc. udziałów w chorzowskiej 4wise Group.

„To uzupełnienie oferty filaru Infrastruktura IT grupy Euvic o usługi abonamentowe IT. Skierowana jest do klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. To także kolejny krok w kierunku stworzenia kompleksowej oferty cyfrowej transformacji biznesu, niezależnie od jego wielkości” — informuje Euvic IT.

Istniejąca od 2018 r. 4wise Group dostarcza klientom usługi kompleksowego wsparcia procesów biznesowych w modelu outsourcingowym. Od audytu stanu infrastruktury po bieżące wsparcie operacyjne. Oferta obejmuje całodobową opiekę IT, budowanie otoczenia pracy zdalnej, wdrożenia rozwiązań Microsoft 365, monitoring infrastruktury czy kolokację serwerów i usługi cyberbezpieczeństwa.

— Dotychczas koncentrowaliśmy się głównie na dużych klientach i projektach infrastrukturalnych, wymagających zaangażowania rozbudowanych zespołów oraz kompetencji właściwych dla złożonych procesów biznesowych. Wspólnie z 4wise Group zoptymalizujemy naszą ofertę, dostosowując ją do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw, aby była dostępna dla wszystkich, nawet najmniejszych firm. W ten sposób rozszerzymy zasięg działania o zupełnie nową grupę docelową — mówi Zbigniew Ciukaj, wiceprezes Euvic IT.

Euvic wspólnie z zespołem 4wise Group planuje dostarczać usługi IT w modelu abonamentowym, nieobecnym dotychczas w ofercie grupy. Pakiety usług mają być cenowo dostosowane do potrzeb i możliwości firm z sektora MŚP.

— W ostatnich latach obserwujemy wzmożone zapotrzebowanie małych i średnich przedsiębiorstw na podstawowe usługi z zakresu IT niezbędne dla prawidłowego i sprawnego funkcjonowania biznesu. Nasza obecność w grupie Euvic pozwoli nam przede wszystkim na wzmocnienie kompetencyjne i rozbudowę zespołów, dzięki czemu będziemy mogli odpowiedzieć na potrzeby zdecydowanie większej liczby klientów niż dotychczas — mówi Mateusz Paluch, prezes 4wise Group.

Według danych z KRS 4wise Group zakończyła 2021 r. z 1,09 mln zł przychodów i 25 tys. zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane