Kolejna chińska spółka nie spłaci długu

opublikowano: 28-05-2015, 08:24

Zhuhai Zhongfu Enterprise Co., producent butelek dla Coca-Coli i PepsiCo w Chinach ogłosił, że nie dokona w czwartek pełnej płatności wynikającej z obligacji. To już czwarta spółka chińska spółka, które jest niewypłacalna na krajowym rynku.

Zhuhai Zhongfu Enterprise Co. ogłosił, że zapłaci tylko 35 proc. długu wynikającego z obligacji wartości nominalnej 590 mln juanów (95,1 mln USD) i całe odsetki.

- Mamy problemy z płynnością krótkoterminową – powiedział Han Huiming, przedstawiciel spółki.

W tym roku chińskie spółki muszą spłacić rekordowy dług wynikający z obligacji. Rośnie obawa, że coraz więcej będzie miało z tym problem. Tymczasem banki nie kwapią się do udzielania spółkom pożyczek w momencie, kiedy gospodarka spowalnia. Zatrudniający 4 tys. ludzi Zhuhai Zhongfu starał się o 500 mln juanów pożyczki od konsorcjum banków, ale mu odmówiły mimo iż spółka nie ma problemów z produkcją i ma pełen portfel zamówień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kolejna chińska spółka nie spłaci długu