Kolejna firma wstrzymuje działalność w Wenezueli

opublikowano: 10-07-2016, 10:53

Rośnie grono zagranicznych firm, jakie w ostatnich miesiącach wstrzymały swoją działalność w Wenezueli. Tym razem taką decyzję podjął koncern Komberly-Clark, amerykański producent dóbr konsumpcyjnych, donosi Reuters.

Firma znana m.in. z produkcji pieluch pod marką Huggies i chusteczek higienicznych Kleenex uzasadniła swoje postępowanie postępującą zapaścią wenezuelskiej gospodarki, prowadzącą do szybowania cen konsumenckich i brakami podstawowych surowców, w tym do produkcji.

Firma z teksańskiego Irving podkreśliła, że w ostatnich dwóch miesiącach już i tak wstrzymała produkcję na większości linii. Nie jest bowiem w stanie zapewnić dostaw potrzebnych materiałów i surowców, a na tao nakładają się ogromne problemy z walutą i hiperinflacją.

W 2013 r. Komberly-Clark zgodził się zainwestować w Wenezueli 37 mln USD w celu podniesienia produkcji papieru toaletowego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kolejna firma wstrzymuje działalność w Wenezueli