Kolejna interwencja BGK

Łukasz Wosch,
30-09-2011, 00:00

WALUTY

Wczorajsze pozytywne głosowanie nad rozszerzeniem Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej w niemieckim Bundestagu pozostało bez większej reakcji rynku. Podobnie było z danymi makro. Wydaje się, że inwestorzy czekają na doniesienia z Aten, gdzie powrócili przedstawiciele Funduszu Walutowego, Unii Europejskiej oraz Europejskiego Banku Centralnego. Ostateczną decyzję w sprawie wypłaty szóstej transzy pomocy poznamy prawdopodobnie 13 października. To kluczowa data, bo zgodnie z greckim oświadczeniem, pieniędzy wystarczy do połowy października. Negatywny wynik przeglądu finansów może oznaczać, że Grecja ogłosi niewypłacalność.

Na rynku złotego byliśmy wczoraj świadkami kolejnej interwencji Banku Gospodarstwa Krajowego. Pomału staje się zwyczajem, że pod koniec tygodnia aktywniejsza staje się powyższa instytucja. Niewykluczone, że dzisiaj możemy mieć kolejną większą sprzedaż środków unijnych na rynku, co pewnie umocni złotego o kilka kolejnych groszy. Nie zmienia to jednak średnioterminowego nastawienia inwestorów do polskiej waluty, którzy większe ruchy na rynku wykorzystują do wyprzedaży złotego. Jeżeli nastroje rynkowe się nie poprawią, trudno oczekiwać, żeby inwestorzy zaczęli powracać do złotego.

Łukasz Wosch,

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Wosch,

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejna interwencja BGK