Kolejne hotele sieci Hilton

Emil Górecki
opublikowano: 24-04-2007, 00:00

Spośród tysiąca inwestycji jedenaście powstanie w Polsce. Zachęcają do tego dobre prognozy dla warszawskiego rynku hotelarskiego.

Spośród tysiąca inwestycji jedenaście powstanie w Polsce. Zachęcają do tego dobre prognozy dla warszawskiego rynku hotelarskiego.

Na razie jedyny w Polsce hotel sieci należącej do kontrowersyjnej Paris Hilton stanął na warszawskiej Woli. Kolejny zbuduje w Łodzi polsko-brytyjska spółka Bacoli Properties. Toczą się też negocjacje w sprawie hotelu w Krakowie. W ciągu następnych 5-10 lat w Polsce ma powstać jedenaście hoteli należących do rodziny Hiltona.

— Większość z nich będzie należała do grupy hoteli średniej klasy Hilton Garden Inn. W następnej kolejności postawimy na ekonomiczną klasę Hampton by Hilton — zapowiada Wolfgang Neumann, prezydent Hiltona na Europę i Afrykę.

Sieć zainteresowana jest największymi polskimi miastami, oprócz Łodzi i Krakowa, także Poznaniem, Wrocławiem, Katowicami i Gdańskiem. Neumann nie wie jeszcze, ile sieć zainwestuje w naszym kraju.

Do inwestycji w Polsce skłoniły inwestora dobre prognozy dla warszawskiego rynku hotelarskiego. Analiza Deloitte z 2005 r. mówi, że na każde 1 EUR wydane w hotelu przypada 1,5 EUR wydane w mieście. Szacunki zakładają, że w ciągu dwóch lat hotel przyniesie miastu 15 mln EUR dochodów, przy czym chodzi jedynie o gości organizowanych w hotelu sympozjów. W tym roku odbędzie się ich 15 .

Hilton Hotels Corporation ma na świecie 500 hoteli. W ciągu najbliższych 10 lat pojawi się tysiąc nowych. W Europie trwają prace nad budową 20 hoteli, otwarcie dwunastu nastąpi w 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Kolejne hotele sieci Hilton