Czytasz dzięki

Kolejne spółki zmieniają prognozy

Kamil Zatoński
opublikowano: 14-11-2011, 15:02

Invest-Remex, Navimor-Invest, Tamex, e-Kancelaria, Bloober Team, Korbank, Pragma Trade... Kto następny?

W czwartek pisaliśmy o 6 spółkach z małej giełdy, które po wynikach za III kwartał zaktualizowały prognozy na 2011 r. i kolejne. Na nich lista się nie kończy.

Dziś po odwołaniu prognoz na lata 2011-2012 poinformował Invest-Remex, firma zajmująca się produkcją i montażem ekranów dźwiękochłonnych.

Firma tłumaczy decyzję tym, że nie udało jej się uplasować na rynku emisji akcji, a ponadto doszło do znaczącej zwyżki cen materiałów, używanych przez firmę oraz drastycznego wzrostu kursu EUR, w którym spółka rozlicza dostawy materiałów akustycznych.

Obietnic nie wypełni też gdański Navimor-Invest. Spółka zapowiadała osiągnięcie w tym roku 50 mln zł przychodów i 1,4 mln zł zysku netto, ale o ile plan sprzedaży nie jest zagrożony, o tyle przez ostrą konkurencję na rynku budowlanym i wzrost cen surowców nie uda się wypracować zakładanego zysku. Ma on wynieść zaledwie 0,1 mln zł. Na wynik finansowy negatywnie wpłynęło też osłabienie złotego do euro i korony czeskiej.

O 45 proc. niższy od planu będzie zysk spółki Tamex Obiekty Sportowe, zajmującej się m.in. budową Orlików. Przychody wyniosą 106,7 mln zł i będą o 27 proc. niższe od wcześniej prognozowanych. Lista z wyjaśnieniami spółki jest długa>>

Prognozę na lata 2011-2012 odwołała również spółka e-Kancelaria GPF, a także Bloober Team.

Prognozy obniżył Korbank,a o ponad połowę niższy od obiecywanego będzie zysk Pragmy Trade.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane