Kolejne walne BGŻ przerwane

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 25-08-2003, 00:00

Akcjonariusze Banku Gospodarki Żywnościowej przerwali w piątek nadzwyczajne walne zgromadzenie. Dali sobie czas, by porozumieć się w sprawie dokapitalizowania spółki.

— To, że akcjonariusze nie odrzucili tej uchwały, daje nadzieję na konkretne uzgodnienia między Skarbem Państwa a bankami zrzeszającymi, dotyczące podwyższenia naszych funduszy własnych — mówi Jacek Bartkiewicz, prezes BGŻ.

Kontynuację obrad zapowiedziano na 20 września. Wtedy to ma zapaść decyzja o podwyższeniu kapitału w drodze emisji 6,1 mln akcji, skierowanej do krajowych i zagranicznych podmiotów finansowych oraz krajowych osób prawnych bez wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

Podobną uchwałę podczas dwóch poprzednich walnych odrzucono głosami banków zrzeszających. Domagają się one, by jednocześnie z tą emisją przesądzić o podwyższeniu kapitału w drodze kolejnej emisji 7,4-26,3 mln akcji wartości 1 zł każda. A na to nie chce przystać MSP.

— Na emisję po złotówce nie ma szans. Rozmowy skoncentrują się zapewne tylko wokół emisji, która dałaby BGŻ kapitał na rozwój — mówi Ireneusz Sitarski, przewodniczący rady nadzorczej BGŻ, reprezentujący w niej MSP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejne walne BGŻ przerwane