Partnerem sekcji jest TAURON

Kolejni inwestorzy w Łódzkiej SSE

PAP
20-05-2010, 16:38

Dwie kolejne firmy zainwestują w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pierwszą z nich jest dostawca elementów z  tworzyw sztucznych dla branży AGD Mecalit Polska; drugą - producent dzianin technicznych dla przemysłu meblarskiego i samochodowego firma Bowi-Styl.

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik ŁSSE Miłosz Wika, Mecalit Polska, w ramach drugiego pozwolenia na działalność w ŁSSE, rozbuduje swój dotychczasowy zakład w Łodzi o obiekty produkcyjne o powierzchni 2,5 tys. mkw. Inwestycja ma kosztować 4 mln zł a pracę ma tam znaleźć 25 osób.

Mecalit działa już w ŁSSE od 2006 roku. W budowę zakładu zainwestował już ponad 13 mln zł i stworzył ponad 100 miejsc pracy. Głównym odbiorcą firmy jest grupa Bosch Siemens Hausgeraete (BSH) w Polsce oraz za granicą. Mecalit Polska produkuje między innymi płyty wierzchnie do zmywarek, lodówek i suszarek.

Druga firma, Bowi-Styl Przedsiębiorstwo Wielobranżowe z Łodzi, ma wybudować w ŁSSE za 17 mln zł zakład produkcyjny i chce zatrudnić w nim co najmniej 20 osób.

Bowi-Styl jest m.in. dostawcą dzianin technicznych dla koncernów Ikea i COM 40. Współpracuje z Wydziałem Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej oraz Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Od początku roku do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej udało się pozyskać 8 inwestorów, którzy zobowiązali się do zainwestowania ponad 150 mln zł i stworzenia ponad pół tysiąca miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kolejni inwestorzy w Łódzkiej SSE