Kolejni inwestorzy z Izraela

Anna Pronińska
opublikowano: 01-12-2006, 00:00

Nowe zamknięte osiedle i centrum handlowe — oto cel dwóch firm z Izraela. Jest już na czym budować.

Brak 2 mln mieszkań, rosnące ceny nieruchomości, łatwy dostęp do kredytów hipotecznych i coraz większa popularność centrów handlowych — to wszystko powoduje, że naszym rynkiem coraz mocniej interesują się deweloperzy z Izraela. Kolejnych dwóch zdecydowało się kupić nieruchomości w Polsce.

Olimpia Real Estate Holdings za 7,8 mln EUR już kupiła 7,5-akrową (3 ha) działkę w Warszawie. Zamierza zbudować centrum handlowe o powierzchni 36 tys. mkw. Wartość inwestycji wyniesie 77 mln EUR. Notowana na giełdzie w Tel Awiwie spółka zrealizowała projekty w Izraelu, Budapeszcie i Warszawie. W Wilanowie zainwestowała m.in. w projekt Królowa Marysieńka z 3 tys. mieszkań.

Kolejnym inwestorem jest Pangaea Real Estate. Kanadyjsko-izraelski deweloper za 6 mln NIS (ponad 4 mln zł) kupił 89-akrową działkę (około 36 ha) pod Warszawą. Zamierza wybudować zamknięte osiedle, w którym znajdą się m.in. centrum spa i basen.

— Rynek nieruchomości w Polsce oferuje spory potencjał — mówi Miri Segel, wiceprezes firmy.

Wcześniej spółkę interesowały rynki w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji i Niemczech. U zachodnich sąsiadów za 65 mln NIS (ponad 44 mln zł) Pangaea kupiła 436 apartamentów, a w lipcu wygrała przetarg na budowę biur i mieszkań we Frankfurcie. Wartość tej inwestycji sięgnęła 549 mln NIS (ponad 370 mln zł). Spółka nie tak dawno dostała zastrzyk kapitału. Inwestorzy z Tel Awiwu podnieśli do 85 mln NIS (ponad 57 mln zł) jej kapitał po to, by sfinansować inwestycje w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu