Kolejni zatrzymani ws. zamówień IT Poczty

GSU
opublikowano: 18-09-2019, 12:09

W związku ze śledztwem ws. nieprawidłowości przy przetargach informatycznych w Poczcie Polskiej funkcjonariusze CBA zatrzymali w Gdańsku kolejne dwie osoby. Planuje kolejne zatrzymania.

CBA podało, że zatrzymani to prezes gdańskiej spółki zajmującej się dostawą usług i rozwiązań IT oraz osoba związaną z „działaniem warszawskiej spółki informatycznej”.

Obecnie trwają przeszukania w miejscach zamieszkania osób zatrzymanych.

Przypomnijmy, że w czerwcu CBA już w czerwcu dokonało zatrzymań ws. postępowania dotyczącego zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł, w zamian za korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli Poczty w wysokości co najmniej 300 tys. zł.

Do tej pory w śledztwie zatrzymano już 11 osób, a 12 osobom postawiono zarzuty. Wśród zatrzymanych w czerwcu było pięciu pracowników Poczty Polskiej, m.in. zastępczyni dyrektora biura zarządu, zastępcę dyrektora Zarządzającego w Pionie Informatyki i Telekomunikacji ds. rozwoju IT, głównego architekta oraz osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi przedstawicielami Poczty, a także ówczesny prezes i szef rady nadzorczej Sygnity, a także prezes współpracującej z Sygnity spółki z Lublina.

CBA podało, że sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.

Czytaj także:

Szerokie echa Pocztowej afery

Niebezpieczne związki w pocztowym IT

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane