Kolejny inwestor w PSSE

opublikowano: 10-01-2019, 22:00

Ponad 22 mln zł zainwestuje jeden z polskich liderów produkcji pasz w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Spółka Sano — Nowoczesne Żywienie Zwierząt planuje inwestycję w gminie Płużnica (powiat Wąbrzeźno) w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie po zakupie działki wybuduje halę przemysłową do produkcji pasz wraz z linią produkcyjną do granulacji oraz magazyn. Przedsiębiorca zadeklarował ponad 22 mln zł oraz utworzenie co najmniej ośmiu miejsc pracy.

To już piąty inwestor w PSSE, który otrzymał decyzję o wsparciu swojej inwestycji według nowych, obowiązujących od połowy roku zasad. Ustawa, która zmieniła zasady funkcjonowania stref ekonomicznych, weszław życie 30 czerwca 2018 r. Jej główne założenie polega na tym, że zwolnienie z podatku dochodowego na okres od 10 do 15 lat jest niezależne od miejsca inwestycji. Nowy system rozszerzył zasięg terytorialny Specjalnych Stref Ekonomicznych z niewielkich, wydzielonych części na cały kraj, tworząc Polską Strefę Inwestycji. Zróżnicował także kryteria przyznawania pomocy w zależności od jakości inwestycji, sytuacji gospodarczej w regionie i jego strategicznych potrzeb zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

To piąta decyzja wydana przez PSSE według nowej ustawy. Przedsiębiorcy zadeklarowali 246 mln zł i utworzenie ponad 110 miejsc pracy. Najmniejsza inwestycja, szacowana na 2 mln zł, planowana jest przez mikroprzedsiębiorstwo z Gdańska, a największa — 80 mln zł — przez spółkę z Portugalii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane