Kolejny inwestor w SSE w Mielcu

DI, PAP
07-02-2008, 15:16

Nordisk Polska Sp. z o. o. to kolejna firma, która rozpoczyna działalność w Specjalnej Strefie Ekonomiczne Euro- Park w Mielcu (Podkarpackie). Dzięki tej inwestycji pracę znajdzie ok. 100 osób.

"Firma oferuje usługi telekomunikacyjne - łączność dyspozytorską, co oznacza, że w ramach sieci będzie można prowadzić rozmowy nie tylko z pojedynczymi osobami, ale również z grupami osób" - powiedział PAP prezes zarządu Nordisk Polska Wojciech Kamieniecki.

Usługi firmy znajdą zastosowanie m.in. w biznesie - szczególnie w firmach transportowych, w energetyce, gazownictwie czy firmach budowlanych. Również służby mundurowe, takie jak straż pożarna, pogotowie czy policja, będą mogły korzystać z tego typu łączności.

Spółka będzie oferować swoje usługi na terenie całej Polski. Potrzebuje do tego 79 masztów. Siedziba firmy mieści się w Warszawie, a centrala operacyjna - w Mielcu.

Zdaniem Kamienieckiego, wybór padł na Mielec ze względu na działającą tu strefę ekonomiczną. "Dzięki strefie koszty inwestycji będą o wiele mniejsze" - dodał.

Firma wygrała przetarg na częstotliwość na łączność dyspozytorską w maju 2006 roku. Nordisk zacznie oferować swoje usługi po pokryciu zasięgiem 80 proc. powierzchni kraju, czyli w drugiej połowie przyszłego roku.

"Mielec będzie pierwszym miastem, które będzie mogło skorzystać z naszych usług zarówno telefonicznych, jak i z Internetu" - powiedział Kamieniecki.

SSE w Mielcu funkcjonuje od 1995 roku. Łączny obszar strefy wynosi 926 ha. W latach 2001-2007 strefa została rozszerzona o podstrefy m.in. w Lublinie, Rzeszowie, Leżajsku, Sanoku i Lubaczowie.

Dotychczas wydano 129 zezwoleń na prowadzenie działalności. Wielkość nakładów poniesionych przez inwestorów sięga 3 mld zł, zatrudnienie znalazło 12 tys. osób. W stefie działa prawie 100 firm; do największych należą: Kronospan Mielec Sp. z o.o., BRW Sp. z o.o., Kirchhoff Polska Sp. z o.o. i Lear Corporation Poland Sp. z o.o.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kolejny inwestor w SSE w Mielcu