Kolejny przetarg w ramach CEPiK

Mariusz Zielke
opublikowano: 09-06-2004, 00:00

W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony kolejny przetarg związany z budową Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Tym razem chodzi o budowę budynku, w którym mieścić się będą rejestry. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) podało też, że wart co najmniej 70 mln zł przetarg na budowę sieci teleinformatycznej rozstrzygnie się dopiero w IV kwartale 2004 r. Główny przetarg na budowę systemu centralnego rozstrzygnął się jesienią 2003 r. — wygrał go Softbank, który za usługi otrzyma 230 mln zł.

Nowa baza pojazdów i kierowców ma zostać uruchomiona w lipcu. MSWiA powtórzyło też, że głównym problemem w sprawnym wdrażaniu CEPiK-u jest obcięcie o 40 proc. środka specjalnego przeznaczonego na ten cel. Wpływają na niego pieniądze pochodzące z umów ubezpieczeniowych (po 1 EUR z każdej umowy ubezpieczenia pojazdu). W I kwartale CEPiK zarobił w ten sposób 26 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane