Kolejowy zakup w budowlance

ANP
opublikowano: 29-09-2009, 00:00

Krakowska grupa ZUE kupi od państwa PRK. Nie wyklucza wejścia na GPW.

Krakowska grupa ZUE kupi od państwa PRK. Nie wyklucza wejścia na GPW.

Jeszcze w tym tygodniu krakowska grupa Zakład Urządzeń Energetycznych i Komunikacyjnych (ZUE) ma podpisać umowę zakupu od skarbu 85 proc. udziałów w Przedsiębiorstwie Robót Komunikacyjnych (PRK) z budownictwa kolejowego. Pozostałe 15 proc. będzie należeć do pracowników firmy. Cena nie została ujawniona.

— Od dawna interesowaliśmy się zakupem PRK. Sfinansujemy go z pieniędzy własnych i kredytów. Obie firmy się uzupełniają, liczę więc na efekt synergii i podwojenie przychodów — mówi Wiesław Nowak, prezes ZUE, które specjalizuje się m.in. w budowie dróg, torowisk tramwajowych i sieci trakcyjnych.

Roczne obroty ZUE wynoszą 200-220 mln zł. Przychody PRK to 100-200 mln zł.

— Czekamy na decyzję urzędu antymonopolowego. Możliwe, że jeszcze w tym roku skonsolidujemy wyniki. Zastanawiam się nad restrukturyzacją zarządzania i dalszym rozwojem firmy. Nie wykluczam pojawienia się na giełdowym parkiecie. Decyzje w tej sprawie powinny zapaść w tym roku — zapowiada Wiesław Nowak.

Dodaje, że rynki, na których działają ZUE i PRK, są perspektywiczne, bo otrzymają największe unijne dotacje.

— To będą gigantyczne kwoty do wykorzystania w najbliższych latach. Liczba zleceń na rodzimym rynku jest na tyle duża, że nie ma potrzeby wychodzenia za granicę — uważa prezes ZUE.

Na celowniku krakowskiej firmy mogą znaleźć się również inne podmioty, ale z branży drogowej. O zakup PRK starała się również giełdowa Trakcja Polska. Jej odstąpił jednak od transakcji.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane