Komentarz: Euro to szansa dla rynku nieruchomości

AZA
opublikowano: 22-02-2011, 00:00

Patrycja Kwiatkowska

dyrektor w firmie Griffin Real Estate

Do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Polsce i na Ukrainie zostało mniej niż 500 dni. Trwa modernizacja stadionów, infrastruktury drogowej i kolejowej i budowa bazy noclegowej.

W marcu zaczynie się sprzedaż biletów. Od tego czasu coraz trudniej będzie o wolne pokoje w miastach, gdzie będą mecze. Warto więc zwrócić uwagę na oferty okresowego wynajmu apartamentów, które mogą być atrakcyjną alternatywą dla wymagających klientów. Tym bardziej, że część kibiców może się zdecydować na dłuższy pobyt połączony ze zwiedzaniem. Osoby i firmy wynajmujące lokale mogą dużo zyskać, co może się też przełożyć na wzrost cen.

W Barcelonie, gdzie były Igrzyska Olimpijskie w 1992 r., ceny nieruchomości szybko wzrosły o ponad 200 proc. Czy podobnie będzie u nas, przekonamy się po mistrzostwach, jeśli właściciele nieruchomości będą mogli dalej zarabiać na wynajmie, nie martwiąc się o spadek popytu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu