Komisja Nadzoru Bankowego nadal obraduje

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-03-2006, 21:23

Od ponad czterech godzin trwa posiedzenie Komisji Nadzoru Bankowego (KNB), która zajmuje się w środę wnioskiem Unicredito o zgodę na wykonywanie prawa głosu z akcji BPH. Po godz. 20 obrady opuścił prezes UniCredito Alessandro Profumo.

Od ponad czterech godzin trwa posiedzenie Komisji Nadzoru Bankowego (KNB), która zajmuje się w środę wnioskiem Unicredito o zgodę na wykonywanie prawa głosu z akcji BPH. Po godz. 20 obrady opuścił prezes UniCredito Alessandro Profumo.

Zgoda na wykonywanie prawa głosu jest niezbędnym etapem przed fuzją banków BPH i Pekao SA, których Unicredito jest większościowym akcjonariuszem.

Wśród członków KNB jest wicepremier Zyta Gilowska, reprezentująca ministerstwo finansów. Poza członkami Komisji w posiedzeniu bierze udział dwóch prokuratorów: Maria Teresa Kalocińska i Waldemar Grudziewski, którzy reprezentują prokuratora generalnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane