Komisja nie oceniała szefa ubezpieczyciela

Tomasz Brzeziński
opublikowano: 31-08-2006, 00:00

Jaromir Netzel jest nadal prezesem PZU. Zarząd ubezpieczyciela działa w pełnym składzie — nowym członkiem został Mirosław Panek.

Zgodnie z naszymi informacjami, Komisja Nadzoru Ubezpie- czeń i Funduszy Emerytalnych (KNUiFE) nie głosowała wczoraj nad wnioskiem ministra skarbu w sprawie powołania Jaromira Netzla na stanowisko prezesa PZU.

— Komisja wysłuchała informacji na temat wniosku o powołanie pana Jaromira Netzla. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w późniejszym terminie — potwierdza Ryszard Bójko, rzecznik KNUiFE.

Wczoraj napisaliśmy, że Jan Monkiewicz, szef KNUiFE, poinformował Jaromira Netzla w przeddzień posiedzenia, że ze względu na niezakończone postępowanie dowodowe wniosek w jego sprawie będzie rozpatrywany później. Gdyby był głosowany, przeszedłby. Przewagę miał zapewnić Michał Stępniewski, nowy wiceszef komisji, reprezentujący ministra pracy (nominację dostał przedwczoraj, wcześniej był m.in. wiceministrem skarbu). Za wnioskiem mieli głosować też: wiceprzewodnicząca Iwona Duda, reprezentująca ministra finansów, Cezary Banasińki, prezes UOKiK oraz Jarosław Kozłowski, szef KPWiG.

Jaromir Netzel nie był obecny na posiedzeniu KNUiFE, choć prawnicy zgłaszali wątpliwości, czy szef nadzoru mógł ingerować w porządek obrad komisji.

— Nie chodzę tam, gdzie nie jestem zapraszany — wyjaśnia szef PZU.

Z Jaromirem Netzlem rozmawialiśmy tuż po zakończeniu spotkania z Wojciechem Jasińskim, ministrem skarbu, w sprawie wakatu na stanowisku członka zarządu PZU (16 sierpnia rezygnację złożył Mirosław Szturmowicz, który odpowiadał w PZU głównie za projekty informatyczne). Kto nim będzie i czym będzie się zajmował?

— Minister zaproponował, by nowym członkiem zarządu został Mirosław Panek. Ma odpowiadać za finanse — mówi Jaromir Netzel.

Mirosław Panek był do końca marca prezesem ING Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych oraz ING Investment Management. Wcześniej pracował dla ABN Amro Asset Management i Banku Handlowego.

Obecnie w zarządzie PZU za finanse odpowiada Joyce Deriga, rekomendowana tam przez holenderskie Eureko, mniejszościowego akcjonariusza PZU (ma 32,12 proc. akcji). Nowy podział kompetencji w zarządzie był powodem zerwania we wtorek posiedzenia zarządu PZU przez przedstawicieli Eureko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Brzeziński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu