Komisja śledcza wystąpi do KRS ws. Balcerowicza

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-06-2006, 15:19

Sejmowa komisja śledcza ds. banków i nadzoru bankowego zdecydowała w poniedziałek, że wystąpi do Krajowego Rejestru Sądowego o przekazanie jej dokumentów dotyczących członkostwa prezesa NBP Leszka Balcerowicza w Radzie Fundacji Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE).

Sejmowa komisja śledcza ds. banków i nadzoru bankowego zdecydowała w poniedziałek, że wystąpi do Krajowego Rejestru Sądowego o przekazanie jej dokumentów dotyczących członkostwa prezesa NBP Leszka Balcerowicza w Radzie Fundacji Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE).

Komisja wystąpi także do szefa Kancelarii Sejmu o przekazanie protokołu z przesłuchania Balcerowicza przez komisję śledczą ds. prywatyzacji PZU w czerwcu 2005 roku. O wystąpienie do obu instytucji wnioskował wiceszef komisji Szymon Pawłowski (LPR).

"Powziąłem podejrzenie, graniczące z pewnością, że prezes NBP Leszek Balcerowicz złożył przed komisją ds. PZU fałszywe zeznanie w zakresie, czy jest on członkiem rady fundacji CASE" - tłumaczył Pawłowski. Balcerowicz 10 czerwca zaprzeczył, jakoby był członkiem rady.

Jak dodał Pawłowski, na następnym posiedzeniu zaproponuje komisji, aby podjęła uchwałę o zgłoszeniu do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Balcerowicza. Miałoby ono polegać właśnie na fałszywym złożeniu zeznania przez prezesa NBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane