Komisje rekomendują jeden projekt rezolucji ws. KNB

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-03-2006, 13:39

Sejmowe komisje finansów i skarbu rekomendują Sejmowi przyjęcie ujednoliconej wersji rezolucji w sprawie prac Komisji Nadzoru Bankowego. Wersja powstała na podstawie dwóch projektów autorstwa LPR i PiS.

Sejmowe komisje finansów i skarbu rekomendują Sejmowi przyjęcie ujednoliconej wersji rezolucji w sprawie prac Komisji Nadzoru Bankowego. Wersja powstała na podstawie dwóch projektów autorstwa LPR i PiS.

    Połączone komisje - w przedstawionym w środę sprawozdaniu - zaproponowały przyjęcie jednej wersji rezolucji, w której projekt PiS uzupełniono zapisami z projektu rezolucji przygotowanej przez LPR.

    W projekcie rezolucji czytamy, że "Sejm z głębokim niepokojem" podchodzi do wydarzeń, które miały miejsce 8 marca 2006 r., a w szczególności "do bezpodstawnego wyłączenia podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów Cezarego Mecha i niedopuszczenia do udziału w charakterze strony ministra skarbu państwa".

    W projekcie czytamy, że oznacza to ingerencję prezesa NBP Leszka Balcerowicza, jako przewodniczącego KNB, w uprawnienia Rady Ministrów.

    "Sejm apeluje do KNB o dotrzymanie najwyższej staranności przy podjęciu decyzji w przedmiocie zgody na wykonywanie praw i głosów z akcji BPH przez UniCredito Italiano" - czytamy w projekcie.

    LPR w swoim projekcie proponowała, aby Sejm wezwał Komisję Nadzoru Bankowego "do przestrzegania prawa i respektowania interesu Rzeczypospolitej Polskiej". To zdanie z projektu znalazło się w rekomendowanym przez połączone komisje sprawozdaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane