Komorowski: Nadal jestem kandydatem na marszałka Sejmu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-10-2005, 11:31

Do godz. 13 potrwa przerwa w posiedzeniu zarządu Platformy Obywatelskiej, który we wtorek od rana zajmuje się m.in. sprawą wyboru marszałka Sejmu i przebiegiem rozmów z PiS o tworzeniu koalicji rządowej.

Do godz. 13 potrwa przerwa w posiedzeniu zarządu Platformy Obywatelskiej, który we wtorek od rana zajmuje się m.in. sprawą wyboru marszałka Sejmu i przebiegiem rozmów z PiS o tworzeniu koalicji rządowej.

Politycy PO wychodząc z sali, gdzie odbywał się zarząd, nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Jedynie Bronisław Komorowski powiedział im, że to on nadal jest kandydatem PO na marszałka Sejmu.

Pytany o komentarz do ewentualnej kandydatury Józefa Zycha na marszałka Sejmu, którego miałby poprzeć PiS Komorowski powiedział: "Proszę o to pytać przewodniczącego Dorna". Na pytanie, czy Zych to dobry kandydat, odparł: "Marszałek Zych był bardzo przyjemnym, dobrym marszałkiem Sejmu". Dziennikarze chcieli też wiedzieć, czy zdaniem Komorowskiego, PiS prowadzi jakąś grę. "Nie chciałbym oceniać gier prowadzonych przez PiS" - odpowiedział i dodał, że w środę, kiedy zbiera sie Sejm, ostatecznie dojdzie do rozstrzygnięcia w sprawie marszałka.  

W ubiegłym tygodniu PO zgłosiła na marszałka Sejmu Komorowskiego. Do wyboru, podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu, jednak nie doszło, bo PiS - które nie akceptuje tej kandydatury - zgłosiło wniosek o przerwanie posiedzenia. Obrady mają być wznowione w środę, wtedy posłowie powrócą do kwestii wyboru władz Sejmu. Po zwycięstwie w wyborach prezydenckich Lecha Kaczyńskiego wśród polityków PiS pojawiła się opinia, że funkcję marszałka Sejmu mógłby objąć szef Platformy Donald Tusk. Sam Tusk uchylił się we wtorek od odpowiedzi na pytanie, czy jest możliwe, że ostatecznie to on zostanie kandydatem PO na marszałka Sejmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane